Vitaminas D būtinas mūsų organizmui

Vitamino d norma kraujyje suaugusiam
Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, būtinas sveikiems kaulams ir dantims palaikyti. Jis padeda organizmui pasisavinti kalcį ir fosforą iš maisto ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant kaulų tankį.
Vitaminas D taip pat svarbus imuninei funkcijai, raumenų funkcijai ir nervų sistemai. Be to, kai kurie tyrimai rodo, kad vitaminas D gali sumažinti tam tikrų vėžio rūšių, širdies ligų ir kitų lėtinių ligų riziką.

Kokiose maisto produktuose yra vitamino D?


Vitamino D natūraliai yra tam tikruose maisto produktuose, įskaitant riebią žuvį, kiaušinių trynius ir pieno produktus. Tačiau daugumai žmonių pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulės spinduliai. Organizmas gali gaminti vitaminą D, kai oda yra veikiama saulės spindulių, ir manoma, kad maždaug 50% gyventojų trūksta vitamino D.

Esant minimaliam vitamino D trūkumui, rekomenduojama jo papildus vartoti profilaktinėmis dozėmis – tokiomis, kad būtų užtikrintas vitamino D paros poreikis. Sudėtingesniais atvejais yra skiriamas vitaminas D didesnėmis – gydomosiomis dozėmis, vėliau pereinant prie profilaktinių kasdienių dozių. 

Vitamino D trūkumas


Vitamino D trūkumas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant silpnus kaulus, raumenų silpnumą ir griūnant padidėja kaulų lūžių riziką. Svarbu palaikyti tinkamą vitamino D kiekį derinant dietą, saulės šviesą ir, jei reikia, vartoti maisto papildus. Rekomenduojama vitamino D paros norma priklauso nuo amžiaus ir kitų veiksnių, tačiau daugumai suaugusiųjų reikia bent 600–800 TV per dieną.

Kokia vitamino D norma vaikams ir suaugusiems?Vitamino D norma per parą pagal amžių


Svarbu pažymėti, kad individualus vitamino D poreikis gali skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip odos spalva, praleisto laiko saulėje ir sveikatos būklė. Pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kad nustatytų tinkamą vitamino D suvartojimą pagal jūsų individualius poreikius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą