Kokias transporto priemones galima vairuoti turint A kategoriją?

Kokią kategoriją pasirinkti norint vairuoti motociklą keturratį
Dauguma žmonių, norinčių įsigyti motociklą, gerai žinos, kokio motociklo jie nori. Tačiau norint vairuoti skirtingo galingumo motociklus, reikalinga vis kita A kategorija.

Motociklai A1 kategorijai


Motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125  cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg, taip pat triračiai, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.
Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 16 metų.

Motociklai A2 kategorija 


Motociklai, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.
Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 18 metų.

Motociklai ir triračiai A kategorija


Motociklai ir triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW.
Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

Pastaba

A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1 kategorijos transporto priemones;
A kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti ir A1, A2 kategorijų transporto priemones.

Jei tik pradedate važinėtis motociklu ar norite jį įsigyti, atminkite, kad yra įvairių motociklų tipų. Šie motociklai skiriasi pagal dydį, aukštį ir svorį bei galingumą, be kitus parametrus. Prieš perkant būtinai pasidomėkite kokios A kategorijos jums prireiks, nes parduotuvėse ir internete galite įsigyti įvairių tipų motociklų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą